Výstavba 24 bytových jednotek, Kamenice nad Lipou

Zobrazeno: 1765x

Na stavbě se podíleli

PřihlašovatelI.Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o.
MajitelMěsto Kamenice nad Lipou
Hlavní architektIng. arch. Martin Krise
Hlavní projektantSELLA & AGRETA s.r.o., Ústí nad Orlicí
Hlavní zhotovitelI.Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o.

Více o stavbě…

Urbanistické řešení

Výstavba 24 obecních bytů se nachází v k. ú. Kamenice nad Lipou v obytné zóně na západním okraji města. Příjezd k této lokalitě zvané Pod Vodojemem je umožněn z ulice Táborská, z níž bylo území napojeno na inženýrské sítě. Soubor šesti bytových domů vždy po 4 bytových jednotkách. vytváří ucelený a kompaktní celek.

Architektonické řešení

Návrh zástavby a řešení jednotlivých domů vypracoval ing. arch. Martin Krise. Celá lokalita vytváří sjednocený urbanistický prostor s některými výtvarnými prvky - plochy střech, barevnost a materiál fasád v kombinaci nátěrů a obkladů dřevem. Dům se má co nejvíce podobat tradičnímu venkovskému domu, střecha obsahuje polovalby a vikýře. Domovní fasády jsou dány požadavky architekta, cílem je skloubit tradiční tvar domu s požadavky na moderní bydlení, architektonický výraz objektů má splňovat požadavky tradiční tvarové zajímavosti, plasticity a barevného řešení.

Dispoziční řešení

V lokalitě byly navrženy dva typy domů, které jsou přízemní s podkrovím, zastřešené sedlovými střechami. V přízemí jsou 2 samostatné vstupy se schodišti, vždy do 2 bytů a 2 sklípků. Pod schodištěm je komora. V bytech v přízemí jsou 2 obytné místnosti a kuchyňský kout, předsíň, koupelna a WC. V podkroví je jeden byt v půdorysu shodný s přízemím, ale druhý je o jednu ložnici v severním vikýři větší. Podle platné ČSN jsou menší byty II. Velikostní kategorie a vyhoví velikostí svých místností i pro tříčlennou rodinu. Větší byt IV. velikostní kategorie vyhoví pro čtyřčlennou rodinu.

Konstrukční a materiálové řešení

Pro svislé a vodorovné nosné konstrukce byl použit systém HELUZ. Nosnou konstrukci krovu tvoří dřevěná vaznicová soustava. Krytina je ze čtvercových šablon Betternit položených šikmo. Okna byla navržena plastová s nalepenými příčkami vně. Všechny podlahy byly řešeny jako plovoucí. Obvodové stěny jsou omítnuty ve dvou různých barevných odstínech a štíty jsou obloženy palubkami.

Ocenění

  • Čestné uznání

Generální partner

  • Banner

Hlavní partner

  • Banner
  • Banner

Vypisovatelé

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Spolek stavba VysočinySpolek stavba Vysočiny

Martin Pertl
předseda 

e-mail: info@stavbavysociny.cz
tel.: 737 555 677

Stavba Vysočiny zastřešuje soutěže:

Nahoru