Vstupní objekt firmy Sporten a.s., Nové Město na Moravě

Zobrazeno: 3642x

Na stavbě se podíleli

PřihlašovatelSporten a.s., Nové Město na Moravě
MajitelSporten a.s., Nové Město na Moravě
Hlavní architektIng. arch. Jitka Ressová, Ing. arch. Helena Víšková
Druhý architektIng. arch. Hana Maršíková, Ing.arch. Lucie Delongová
Hlavní zhotovitelBrychta - stavební firma, Nové Město na Moravě

Více o stavbě…

Vstupní objekt se nachází na hranici areálu firmy SPORTEN. Objekt sestává ze tří samostatných provozů: prodejny, vrátnice s jednací místností, tří squash - kurtů se saunou a posilovnou. Součástí sportovního provozu je bar a relaxační prostor.

Provoz prodejny tvoří samostatný objekt, jehož hmota se zařezává do svahu a pozvolna z něj vyrůstá. Do objektu prodejny se opírá čelní hmota, přemosťující nadjezd a vytvářející hmotové propojení jednotlivých celků stavby. Pod touto hmotou je vstupní objekt do areálu a v zákrytu za ní jsou kurty pro squash a zázemí sportoviště. Nad průjezdem se nachází posilovna.

Svým pojetím se vstupní objekt harmonicky zapojuje do krajiny a reaguje tvarem na okolní zvlněnou krajinu Vysočiny. Použité materiály zvýrazňují jednotlivé funkce objektu. Fasáda prodejny je tvořena z přírodního materiálu - štípaného šindele z modřínového dřeva. Na opláštění objektu squash-kurtů jsou použity beternitové šablony (čtverce na koso), které jsou v regionu běžně používány k obložení štítů. Čelní hmota překlenující průjezd do areálu firmy je obložena speciálním plechem. Na této ploše je vytvořeno nasvětlené logo firmy. Vypnutý luk čelní plochy, by měl asociovat pnutí v lyži. Při navrhování objektu byly použity tradiční materiály na neobvyklých formách.

Prodejna - jedná se o jednolitý prostor, jehož součástí je prodejna se zázemím a skladem. Objekt má dva samostatné vstupy, provozní vstup sloužící pro zásobování a vstup pro veřejnost. V části objektu je navržena galerie, přístupná jednoramenným schodištěm a slouží jako prodejní prostor. Pod galerií se nachází zázemí personálu, příruční sklad lyží, bot a lyžařských potřeb. Součástí prodejní plochy je montážní pult, navazující na zázemí.

Vrátnice - provoz vstupu do objektu firmy tvoří vrátnice a vstupní hala, kterou se prochází do areálu firmy. Z haly je přístupná jednací místnost, s využitím pro krátkodobá jednání.

Sportoviště - je třípodlažní. Hlavní vstup do provozu sportoviště je přes zádveří do hlavního prostoru, kde se nachází bar s občerstvením. V letním období je možnost propojení baru s exteriérem, tento prostor navazuje na SQUASH kurty. V přízemí je hygienické zázemí pro veřejnost a pro zaměstnance sportoviště, sklad nápojů a baleného zboží. Součástí provozního bloku je výměníková stanice. V patře objektu jsou šatny s hygienickým zařízením a sprchami, nad chodbou squashů je navržen provoz sauny s relaxační místností s lehátky. Z druhého do třetího patra vede přímé schodiště, prolamující se do jednací místnosti. Ve třetím patře je posilovna s posilovacími přístroji.

Ocenění

  • titul PRESTIŽNÍ STAVBA VYSOČINY 2004

Generální partner

  • Banner

Hlavní partner

  • Banner

Mediální partner

  • Banner

Vypisovatelé

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Spolek stavba VysočinySpolek stavba Vysočiny

Martin Pertl
předseda 

e-mail: info@stavbavysociny.cz
tel.: 737 555 677

Stavba Vysočiny zastřešuje soutěže:

Nahoru