Hotel Jelínkova vila, Velké Meziříčí

Zobrazeno: 2596x

Na stavbě se podíleli

MajitelAQUEKO, spol. s r.o.
ProvozovatelJelínkova vila
Hlavní architektIng. arch. Harald Čadílek
Hlavní zhotovitelSTAOB, Jindřich Drápela

Více o stavbě…

Urbanisté řešení

Stavba je umístěna na původním místě bytového domu v centru města 300 m jihozápadně od náměstí. Přiléhá k pěší stezce propojující centrum města se sídlištěm Bezručova ulice. Doplňuje tak chybějící ubytovací kapacity ve Velkém Meziříčí.

Architektonické řešení

Stavba má dva objekty A a B, Objekt A je původní stavba - vila továrníka Jelínka. Objekt B je nově postavený namísto původní dřevěné kolny. Původně stojící objekt A byl postaven v secesním stylu na přelomu 19 a 20 století resp. 1907. Veškeré vnější prvky, členění fasády vstupními otvory a okny a celé vnitřní schodiště bylo zachováno. Dvorní část B je nově postavená a je spojena v prvním patře spojovacím krčkem s objektem A. Římsa a fasádní prvky nesou původní ráz.

Dispoziční řešení

Původní obytná budova je rozdělena dispozičně na pivovar v suterénu, restauraci s kuchyní a recepcí v přízemí, pokoje v historickém stylu v 1. patře, konferenční sály,.sauna a bazén v 2. patře a presidentské apartmá v podkroví ve 3. patře. Ve dvorní části se z původní kolny vybudovaly ubytovací prostory se snídaňovým salonkem. Kapacita ubytovacích prostorů je 20 pokojů s 50 lůžky.V přízemí je technické zázemí hotelu. Mezi objekty A a B je dvůr se 7 parkovacími místy. Západním směrem od objektu je umístěno parkoviště pro 20 os. automobilů.

Konstrukční a materiálové řešení

Objekt A má nové monolitické železobetonové stropy. Obvodové zdi jsou tepelně zaizolovány z vnitřní strany pomocí orsilu. Dvorní objekt B je postaven z porothermu. Celá stavba je velmi dobře technicky vybavena jako např. hotelovým docházkovým kartovým systémem, tepelnými čerpadly a podlahovým topením, centrální regulací topení všech pokojů, kamerovým systémem v důležitých místech s 9 kamerami, internetovými rozvody do každého pokoje, vzduchotechnikou doplněnou tepelným čerpadlem a s rekuperací a protipožárním systémem s hlásičem.

Ocenění

  • titul PRESTIŽNÍ STAVBA VYSOČINY 2004

Generální partner

  • Banner

Hlavní partner

  • Banner

Mediální partner

  • Banner

Vypisovatelé

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Spolek stavba VysočinySpolek stavba Vysočiny

Martin Pertl
předseda 

e-mail: info@stavbavysociny.cz
tel.: 737 555 677

Stavba Vysočiny zastřešuje soutěže:

Nahoru