Areál firmy Podzimek a synové s.r.o., Třešť

Zobrazeno: 2676x

Na stavbě se podíleli

PřihlašovatelPodzimek a synové s.r.o., Třešť
Hlavní investorPodzimek a synové s.r.o., Třešť
Druhý investorDřevovýroba Podzimek s.r.o., Třešť
Hlavní architektD3A, Praha
Hlavní projektantIng.arch. Stanislav Fiala
Druhý projektantIng.arch.Daniela Palubědovová
Hlavní zhotovitelTerni s.r.o., Jihlava
Druhý zhotovitelPodzimek a synové s.r.o., Třešť

Více o stavbě…

Firma Podzimek a synové se rozhodla v roce 2004 zrealizovat celkovou změnu architektonického vzhledu vlastního areálu ve Třešti.Jednalo se jak o úpravy celkového vzhledu některých budov včetně parkových a sadových úprav kolem příjezdových komunikací v areálu firmy.

Zároveň při prováděné přestavbě byla zrealizována rekonstrukce vnitřní části administrativní budovy s využitím některých netradičních prvků jak stavebních konstrukcí, tak i dekoračních předmětů a detailů.

Výraznou změnou je celkové zajímavé barevné provedení charakterizující firemní barvy (logo firmy) společně s použitím průhledných ploch a stěn jak ze skla tak např. i z makrolonových desek.Jednotlivé prostory jsou doplněny stylovým nábytkem odpovídajícím záměru architekta např. skleněný stolek v sekretariátu stojící na klasických stavebních materiálech tj. cihle nebo speciální řešení výhledu z kanceláře ředitele společnosti. Interiér je pak zvýrazněn jednoduchostí některých detailů jako např. polic, stěn i osvětlení.

Také venkovní část vestavěného průčelí jak administrativní budovy tak i budovy Dřevovýroby Podzimek jsou svařeny ze surového plechu dávající vzhledu budovy dominantní a zcela odlišný prvek od běžné výstavby.Ve venkovních prostorách byla zbudována prosklená vstupní recepce a kolem příjezdových cest byly provedeny sadové úpravy.Venkovní prostor byl doplněn o některé zajímavé detaily jako např. obelisk s tekoucí vodou, který společně s železnou vstupní branou a kameny s logem u vstupní brány podtrhly krásu vstupních venkovních prostor.

Na návrzích a zpracování projektu se podílelo několik významných architektů firmy Ateliér D3A Ing.arch. Stanislav Fiala, Ing.arch.Daniela Palubědovová a také prof. arch. Kurt Gebauer.

Ocenění

  • titul STAVEBNÍ DETAIL - STAVBA VYSOČINY 2004

Generální partner

  • Banner

Hlavní partner

  • Banner

Mediální partner

  • Banner

Vypisovatelé

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Spolek stavba VysočinySpolek stavba Vysočiny

Martin Pertl
předseda 

e-mail: info@stavbavysociny.cz
tel.: 737 555 677

Stavba Vysočiny zastřešuje soutěže:

Nahoru