Hotel JOSEPH 1699, Třebíč

Zobrazeno: 3009x

Na stavbě se podíleli

PřihlašovatelGREMIS, s.r.o., Velké Meziříčí
MajitelACCOMO, s.r.o., Rešice
ProvozovatelHotel JOSEPH 1699
Hlavní projektantIng. Lubomír Vostal, Třebíč
Hlavní zhotovitelGREMIS, s.r.o., Velké Meziříčí

Více o stavbě…

Urbanistické řešení

Hotel nacházející se uprostřed klidné židovské čtvrti města Třebíče. „Židy" (zařazené do seznamu památek kulturního dědictví UNESCO). Objekt samotný je nemovitou kulturní památkou a je to nesložitější a nejrozsáhlejší stavební komplex v celé památkové zóně židovského města. Objekt se nachází na příkrém skalním svahu a výškové členění je tedy velmi markantní.

Architektonické a dispoziční řešení

Nové dispoziční řešení respektuje původní uspořádání jednotlivých objektů s minimálními změnami. V hotelu nejsou dva stejné pokoje, jejich uspořádání je dáno stavebními dispozicemi vzájemně propleteného shluku historických budov ve svahu nad městem, které se utvářely po staletí.

Hotel nabízí kapacitu 42 lůžek v 15 hotelových pokojích, včetně 1 bezbariérového pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny individuální regulací teploty vytápění, připojením k internetu, LCD televizí, telefonem, minibarem a bezpečnostní schránkou. V přízemí v nejstarší části budov se dochovala židovská rituální lázeň mikve ze 17.století.

Konstrukční a materiálové řešení

Stav objektu byl takový, že z původního objektu zůstaly po rekonstrukci prakticky pouze zdi – a to pouze ty, které nebyly staticky narušené a bylo možné je zachovat. Bylo nově provedeno veškeré připojení sítí, od kanalizace až po elektřinu, Bylo provedeno kompletní odvlhčení přízemních pater, Byly vyměněny veškeré dřevěné prvky a konstrukce – včetně všech střech stropních konstrukcí, výplní. Stávající konstrukce byly sanovány, staticky zajištěny a k nim byly napojeny nové stavební konstrukce – zděné stěny, monolitické stropy. Realizace stavby probíhala ve velmi obtížných podmínkách za špatné dopravní dostupnosti, neustálé komunikace s památkáři na stavbě, kterou při její složitosti a snaze zachovat z původního co nejvíc, nebylo možné předem do detailu vyprojektovat.

Názor přihlašovatele: Proč by tato stavba měla získat nejvyšší odborné ocenění?

Stavba dodala objektu novou životaschopnou funkci při zachování genia loci a způsobem splňujícím požadavky na stavby v prostředí památkové zóny pod ochranou UNESCO. Atmosféra hotelu se nedá popsat, tu musíte zažít.

Ocenění

  • Čestné uznání

Generální partner

  • Banner

Hlavní partner

  • Banner

Vypisovatelé

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Spolek stavba VysočinySpolek stavba Vysočiny

Martin Pertl
předseda 

e-mail: info@stavbavysociny.cz
tel.: 737 555 677

Stavba Vysočiny zastřešuje soutěže:

Nahoru